درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت

انواع درب ضد سرقت با توضیح کامل در مورد درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و ایرانی کیمیا درب.

در ابتدا میپردازیم به تعریف درب ضد سرقت.

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت بخاطر نوع ساخت نسبت به درهای معمولی از مقاومت و امنیت بالایی برخوردار است. ساختار درب ضد سرقت، قفل، لولا و جنس با درهای معمولی تفاوت دارد.

قفل ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از قفل شدن باز کردن آن غیر ممکن است. از دیگر ویژگی های این دسته از درب ها این است که علاوه بر تامین امنیت در برابر سرقت، عایقی خوب برای گرما، رطوبت، سرما و صدا هستند و به نوعی طراحی شده اند که در مقابل آتش نیز مقاوم هستند.

اجزای درب های ضد سرقت

مهم ترین و اساسی ترین اجزا در درب ضد سرقت قفل ها هستند هر کدام از قفل ها به لحاظ امنیتی تفاوت هایی با هم دارند. به هنگام خرید حتما به قفل های درب دقت نمایید.
جز اصلی دیگر لولا می باشد که از بیرون و یا از هر دو طرف پنهان است و همین نکته است که مانع از باز شدن در توسط شی برای اهرم کردن لولا می شود.
درب ضد سرقت معمولا از چندین لایه تشکیل شده است. داخلی ترین لایه از جنس فولاد بوده که با یک پوششی از جنس فلز، شیشه، ام دی اف، اچ دی اف و … پوشیده شده است. فضای خالی درب هم به وسیله پشم سنگ عایق بندی شده است تا مانع از ورود و خروج صدا و حرارت شود.

تفاوت اصلی درب ضد سرقت و درب معمولی:

۱. بحث اصلی میزان امنیتی است که توسط درب های ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی تامین می شود.
۲. درب ضد سرقت مانند درب معمولی تماما چوب نیست و برای جلوگیری از سوراخ نمودن و شکستن در از یک ورق فولادی در میان دو رویه در استفاده می شود.
۳. در ساخت درب ضد سرقت بر عکس درب معمولی از چندین لولا استفاده می شود و طراحی از داخل است و دسترسی سارقین را امکان پذیر نمی سازد.
۴. درب ضد سرقت در مقایسه با درب معمولی عایق خوبی برای گرما، سرما، حرارت و صدا می باشد. در اطراف چارچوب درب زه پلاستیکی کار شده که از ورود گرد و خاک جلوگیری می نماید.
۵. درب ضد سرقت دارای قفل شب بند بوده و امنیت قفل های استفاده شده در آن به نسبت درب های معمولی بالاتر است.
۶. و …

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

انواع درب های ضد سرقت

درب ضد سرقت دارای انواع مختلف در بازار ایران موجود است که شامل: درب ضد سرقت ترک، درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ایرانی است. به لحاظ کیفیت و قیمت درب ضد سرقت ترک در بالاترین سطح قرار دارد. البته این نکته حائز اهمیت است که درب ضد سرقت ایرانی نیز همپای رقیب ترکش است اما با قیمتی پایین تر . درب ضد سرقت چینی نیز به نسبت دو مدل قبل پایین ترین قیمت را دارد.
اما مزیتی که نمونه ایرانی دارد این است که درب دقیقا مطابق سلیقه مشتری ساخته می شود و شرکت کیمیا درب امکان سفارش درب ضد سرقت در هر طرح و رنگی را به مشتریان خود می دهد.

درب ضد سرقت چینی در دو دسته فلزی و ام دی اف موجود هستند.

درب ضد سرقت فلزی چینی:

طراحی درب فلزی چینی اینگونه است که از دو ورق فلزی طرحدار با ساختار لانه زنبوری که در دو طرف پرس شده اند تشکیل شده است. قفل درب ۱۳ یا ۱۵ زبانه است و لولای مخفی در آن به کار رفته است و چارچوب نیز از ورق فولادی به ضخامت ۱.۲ یا ۱ میلیمتر ساخته شده است.

درب ضد سرقت چینی با رویه ام دی اف:

تفاوت این درب یا نوع فلزی در ضخامت چارچوب است. چارچوب درب از ورق فولادی با ضخامت ۱.۲ یا ۱.۵ میلیمتر بوده و ساختار داخلی درب با دو ورق ۸ میلی متر تا ۱۲ میلیمتر ام دی اف و چسب پلی ارتان روی هم پرس شده است.

درب های ضد سرقت ترکیه

این نوع درب ها به گونه ای طراحی شده اند که ورق رویه درب به صورت کشویی بر روی آن مونتاژ می شود. ضخامت چارچوب در ۱.۵ میلیمتر و رویه های درب از ورق ۸ میل با روکش چوب طبیعی یا ام دی اف و ساختار داخلی ورق فولادی به ضخامت ۱ میل می باشد.لولای درب از نوع چینی و قفل آن از نوع قفل مرکزی می باشد.