درب تمام چوب

درب تمام چوب

امروز استفاده از درب تمام چوب به عنوان درب داخلی و درب اتاقی بسیار مرسوم تر از گذشته شده است و کمتر کسی از که از درب فلزی به عنوان درب داخلی و درب اتاقی استفاده نموده و اکثر ساختمان ساز ها یا حتی به جرائت میتوان گفت همه ی ساختمان ساز های از درب تمام چوب به عنوان درب داخلی و درب اتاقی استفاده می نمایند . البته در گذشته نیز استفاده از درب تمام چوب به عنوان درب داخلی مرسوم بوده و هنوز این سنت پابرجاست . این امر علل متفاوتی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت و به بررسی ویژگی های درب تمام چوب می پردازیم . پس در ادامه با ما همراه باشید .
در هنگام خرید درب تمام چوب باید به چه نکاتی توجه کرد ؟
اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید چهارچوب درب تمام چوب است که باید متناسب با متراژ اتاق ساخته شده باشد و همچنین دارای جای قفل بوده و رنگ آن نیز باید مطابق با رنگبندی و دکوراسیون منزل شما باشد .
نکته بعدی که بسیار در انتخاب و خرید درب تمام چوب حائز اهمیت است آن است که طرح و رنگ انتخابی شما منطبق با رنگ بندی و چیدمان منزل شما باشد .
در هنگام خرید درب تمام چوب نیز باید به یراق آلات استفاده شده در درب تمام چوب توجه نمود تا از بهترین کیفیت ممکن باشند و دچار شکستگی و خورده گی نشده باشند .
درب تمام چوب میتواند شامل جنس های مختلفی باشد که بسته به شرایط یا محیط باید بهترین انتخاب را داشت مثلا برای محیط هایی با رطوبت بالا استفاده از درب تمام چوب pvc پیشنهاد میشود .
درب تمام چوب چند نوع است ؟ انواع درب تمام چوب چیست ؟
درب تمام چوب MDF :
این گونه درب ها علاوه بر داشتن کلاف چوبی میانی،از چوب روسی ساخته شده و توسط دستگاه CNC و بدون دخالت دست و طرح این درب ها روی آنها طراحی میشود .
درب تمام چوب HDF :
یکی از پرکاربردترین انواع درب در ساختمان دربهای اچ دی اف می باشد زیرا درب داخلی و درب اتاقیHDF دارای قیمت مناسب است .
چند نکته درباره ی درب های تمام چوب
کار را با پرداختن به چارچوب درب های تمام چوب شروع می کنیم. اولین نکته مثل همیشه جنبه ی مالی است. به خاطر داشته باشید بر خلاف چارچوب های فلزی؛ چارب چوب های چوبی متری قیمت می گیرند؛ در نتیجه انتخاب بهینه ترین ابعاد علی الخصوص در پروژه های عظیم می تواند صرفه جویی های قابل توجهی را به ارمغان بیاورد. نکته ی دیگر در انتخاب درب های تمام چوب جنسی است که درب های مورد نظر دارند. پیشنهاد ما این است که در این زمینه سخت گیر باشید و با نگاه یک بار برای همیشه انتخاب کنید. نظرتان راجع به چارچوب های چوب روسی چیست؟
جنس و روکش درب های تمام چوب بزرگترین بخش کار را به خود اختصاص می دهند. اول اینکه علاوه به چوب های طبیعی تمامی نمونه و فیبرهای فرآوری شده نظیر MDF و HDF هم درب چوبی به شمار می آیند. ذکر دو نکته دراینجا ضروری است. اول اینکه به خاطر داشته باشید که درب ها و روکش های استفاده شده روی آن ها هم در مدل های مختلف بر اساس متر مربع قیمت گذاری می شوند و دوم اینکه در صورت عدم به کارگیری نمونه های با کیفیت با تقریب خوبی در کمتر از ۵ سال نیاز به تعویض درب پیدا خواهید کرد.
یک نکته ی ویژه اینکه برای بالابردن دوام و ماندگاری درب های تمام چوب حتی می توانید از روکش های PVC بهره بگیرید.
انواع درب های تمام چوب
دسته بندی که در این قسمت ارائه می شود خیلی کلی است و شامل جزئیات نمی شود؛ اما می توانید بسته به پروژه ای که دارید یکی از نمونه ها را انتخاب کنید:
درب های تمام چوب که با استفاده از چوب طبیعی ساخته و پرداخته شده اند. سنتی ترین روش تهیه درب که البته به اقتضای زمانه تغییرات بسیاری کرده و امروزه لوکس ترین نمونه ی درب ها تمام چوب به شمار می آید.
درب ها تمام چوبی که متریال خالصی ندارند. به منظور کاهش هزینه که البته ناخودآگاه باعث کاهش کیفیت و دوام می شود از چوب های نا مرغوب با استفاده روکش های موجود درب تهیه می شود و با قاطعیت می توان گفت که یکی از بدترین انتخاب های می تواند رفتن سراغ گزینه های اینچنین باشد.
درب ها تمام چوب با انواع روکش های MDF، HDF و PVC. انتخاب هایی هوشمندانه که در دو جنبه ی کیفی و اقتصادی می توانند دستاوردهای فوق العاده ای برای شما داشته باشند.