درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

گروه کیمیا درب  ارائه دهنده درب های ضد حریق و درب ضد سرقت چینی ,ترک و ایرانی ، درب های چوبی و درب داخلی ساختمان می باشد. تنوع زیاد محصولات همراه با کیفیت بالا دلیل رضایت مشتریان از ما شده است.درب ضد سرقت به نوعی از درب ورودی ساختمان می گویند که سازنده آن با رعایت استانداردهایی خاص و عایق کردن درب نسبت به حرارت، رطوبت و صدا، آن را قادر ساخته تا بتواند از تخریب قفل ، لولا یا بدنه جلوگیری کرده و در نهایت مانع از ورود دزد به محل مورد نظر بشود.
نکته قابل توجه در این درب ها این است که، براساس همین استانداردها، ایمن کردن این نوع از درب ها نباید مانع از امدادرسانی به افراد داخل ساختمان هنگام وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل یا آتش سوزی شده باشد.

به طور کلی درب ضد سرقت .از سه بخش تشکیل شده است: ۱-چارچوب ۲- بدنه ۳-قفل درب که در بدنه جای گرفته است.

مزایای درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت عایق صدا و حرارت در برابر آتش تا ۴ ساعت و تا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد می باشند. از دیگر مزایای این درب ها می توان به مقاومت در برابر برش و فشار، عایق سرما، گرما و رطوبت و مقاومت حداکثری نسبت به رنگ پلی استر اشاره کرد که هر مشتری را قانع می کند تا یکی از آن ها را خریداری کند. این درب ها در برابر وقوع حوادث غیرقابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی نیز مستحکم هستند و علاوه بر این که منزل شما را از ورود سارقان محافظت می کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز در درون آن، ضد حریق هم هستند. علاوه بر این، با تزریق مواد ویژه ای در لایه میانی این درب ها شبکه ای مستحکم با مقاومتی فولادی ایجاد می شود که آنها را ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد رطوبت می کند.

درب ضد سرقت ایرانی یا خارجی؟

اگر به دنبال انتخاب درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستید، بدون تردید ذهن شما درگیر این مساله شده که محصول کدام کشور بهترین گزینه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالی که به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد؛ می توان با در نظر گرفتن برخی موارد ساده در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کرد.
به طور کلی بازار داخلی کشورمان هم اکنون شاهد حضور درب های ضد سرقت ترکیه و ضد سرقت چینی در کنار تولیدات داخل کشورمان است. بنابراین فقط سه گزینه مقابل خریداران قرار دارد. کارشناسان بازار درب های ضد سرقت می گویند: اگر بخواهیم درباره کیفیت درب ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف در های تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترک حرف اول را در بازار می زنند. میزان محبوبیت تولیدات ترکیه در بازار ایران بالاتر از محصولات داخلی است و چینی ها هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.

مشخصات درب ضد سرقت خوب

شکاف بین درب و چهار چوب درب ضد سرقت نباد بیش از ۴-۵ میلی متر باشد. اگر شکاف بزرگتر باشد باز کردن درب توسط یک میله خمیده راحت تر خواهد بود.
لولای درب ضد سرقت باید قابل تنظیم باشد. لولا جوش این توانایی را ندارند
کیفیت بسته شدن درب ضد سرقت ، بیانگر کیفیت واقعی آن است. درب ضد سرقتی که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است باید به راحتی و بی سر و صدا حتی با کمی فشار انگشتان دست بسته شود
درب ضد سرقت باید با بتن یا پشم سنگ پرشود. هزینه پر کردن بتن و پشم سنگ گران تر است اما امنیتی که ارائه می دهند بیشتر است.

درب ضد سرقت (امنیتی) چیست؟

درب ضد سرقت (security Door) به درب‌هایی هستند که در مقابل شکستن مقاوم ‌سازی شده‌اند و برای جلوگیری از سرقت نیز با قفل های خاصی تجهیز شده‌اند. درب‌های امنیتی گاهی بر حسب نیاز و سفارش با تجهیزات حفاظتی مانند کارت مغناطیسی، قفل الکترونیک و دستگاه هشدار دهنده و تجهیزات کنترل دسترسی مجهز می‌شوند.
درب‌های ضد سرقت در انواع خانه‌های مسکونی و ساختمان‌های تجاری و دولتی استفاده می‌شوند. این درب‌ها برای ممانعت از گسترش آتش سوزی در ساختمان اکثرا ضد حریق می‌باشند. مشخصه ثابت درب های ضد سرقت وزن زیاد آنها و نیز استفاده از ورقه های فلزی در ساخت کلاف داخلی درب و قسمت میانی آن می باشد.
درب ضد سرقت شامل چه قسمت هایی می باشد:
همانطور که ذکر شد در ساخت درب های ضد سرقت از ورقهای فلزی استفاده می شود و سایر قسمت های درب ضد سرقت که شامل قفل و یراق آلات (درکوب، دستگیره و …) از بهترین جنس ها و رویه درب از ورقه ی mdf با روکش طبیعی ساخته می شود.
چارچوب : جنس اکثر چارچوب ها ی درب های ضد سرقت ورقه ی فلزی ۱٫۵ میل می باشد. دلیل استفاده از این ورق های فلزی وزن بسیار زیاد درب ضد سرقت و به جهت بالا بردن مقاومت چهارچوب جهت نگهداری درها می باشد. در صورت عدم استفاده از این ورق درب ضد سرقت در اثر وزن نشست کرده و از حالت رگلاژ خارج می شود.
کناف و ورق فلزی میانی : کناف و ورق فلزی میانی درب های ضد سرقت نیز همانن چهارچوب با ورقه ی فلزی ۱٫۵ میل ساخته شده و دقیقا مشابه با شرایط چهارچوب رنگ می شوند. دلیل سنگینی درب های ضدسرقت استفاده از ورق فلزی ۱٫۵ میل برای ساخت کناف داخلی و صفحه ی میانی است که سب می شود سارق نتواند درب ها را از لولا خارج کند. حتی در صورتی که سارق بتواند شکستن روکش mdf درب ضد سرقت را بشکند با صفحه ی فلزی میانی مواجه می گردد که بریدن و یا خم کردن صفحه فلزی میانی، هم بسیار سخت و زمان بر می باشد و هم سر و صدای زیادی ایجاد می کند.
روکش : روکش درب های ضد سرقت از ورقه های mdf با روکش طبیعی می باشد.
قفل و یراق آلات: قفل ها و یراق آلات استفاده شده بر روی درب ضد سرقت باید از بالاترین استانداردهای ساخت چه در جنس و چه در رنگ و دوام و زیبایی برخوردار باشند. هر یک از درب ها دارای دوقفل و یا چند قفل مجزا می باشد.
باید توجه کرد که همه درهای ضد سرقت در کیفیت از استاندارد یکسانی پیروی می کند ولی مشخصات ظاهری متفاوت آنها می باشد.
عموما دورتادور درب ضد سرقت با لاستیک عایق می شوند.
برای جوش چهارچوب و جهت حفظ زیبایی از جوش لیزری استفاده می گردد.
تمامی درب های ضد سرقت دارای آستانه می باشند.

انواع درب های ضد سرقت در ایران

درب های ضد سرقت موجود در بازار ایران را بدون در نظر گرفتن آیتم های کیفی از نظر شکل ظاهری به سه دسته زیر می توان تقسیم نمود:
درب ضد سرقت ساخت ترکیه
درب ضد سرقت ساخت چین (که از طرح های ایتالیایی الگو می گیرند)
درب ضد سرقت ساخت ایران
درب های ضد سرقت تولیدایران اکثرا از نظر ظاهری مشابه درب های ترک می باشند البته گاهی (با نسبت خیلی کمتر) مشابه جنس چینی نیز تولید می گردد.
درب های ضد سرقت ایرانی طرح ترک عموما چارچوب خود را در ایران تولید کرده و یراق آلات خود را از ترکیه تامین می کنند. گاهی فروشندگان این درب ها را درب های ضد سرقت ترک مونتاژ داخل ایران معرفی می کنند.