درب ضد سرقت لابی

درب لابی

امروزه استفاده از درب لابی نسبت به گذشته بسیار مرسوم تر شده است و ساختمان های لوکس با وجود در لابی کامل میشوند. به طوری که استفاده از درب لابی به یکی از ارکان مهم در هر ساختمانی به شمار می رود . درب لابی به دربی گفته میشود که به طور معمول در ورودی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیر بسزایی در نمای جلویی ساختمان دارد. و جزعی از معماری ساختمان به حساب می آید
جنس درب لابی میتواند از جنس تمام چوب ، فلزی وشیشه یا ترکیبی از هرسه می باشد که با توجه به کاربردی که مدنظر مشتری است می تواند ساخته شود.شیشه بکار رفته در در لابی معمولا از نوع شیشه های دکوراتیو بوده .چوب بکار رفته در درب لابی معمولا از دو چوب راش و گردو است
میتوان با اطمینان گفت درب ورودی ساختمان را از جمله مهمترین موارد در جلب توجه ساختمان در بدو ورود دانست البته با یک درب ورودی با ابهت و شکیل با طراحی زیبا و مناسب ساختمان و مطابق میل و سلیقه مشتری .
دربهای تمام چوب ورودی و لابی ساخته شده در صنایع چوبی کیمیا درب  از چوب های بسیار مرغوب و خوش نقش میباشد و کاملا مطابق با سلیقه و طرح مشتری ساخته میشوند و در کلیه مراحل خشک کردن و عمل آوری چوبها تا تولید درب لابی و مونتاژ نهایی از فنون و تجارب خاص این شرکت استفاده میشود که این عمل باعث دوام دربها وعدم پیچیدگی یا تاب برداشتن درب طی سالیان مورد بهره برداری میشود .
از جمله نکات مهم در انتخاب نوع درب ،مکان و موقعیت استفاده از درب میباشد. بسته به شرایط تابش آفتاب و کاربری آن و رطوبت محل ،نوع چوب مورد استفاده و نوع رنگ آن تفاوت دارد .
نکته دیگر استفاده از یراق آلات (لولا و دستگیره)مناسب و به تعداد درست میباشد .
عدم توجه به این نکات فوق کاهش طول عمر مفید درب را سبب میشود .
درب ضد سرقت دو لنگه لابی از دربهای تک لنگه از امنیت کمتری برخودار است و رگلاژ این نوع دربها در کارخانه و در محل پروژه و نصب آن بسیار سخت می باشد به دلیل اینکه یک طرف درب بر روی لنگه درب می نشیند و همین دلیل باعش کاهش مقاومت درب می شود. به دلیل پهنای بالای درب ضد سرقت دو لنگه لابی میزان مقاومت درب نسبت به درب تک لنگه پایین تر است.
در درب ضد سرقت دو لنگه لابی بهتر است از پاشنه سنگی برای درب استفاده شود که هیچگونه ورودی از زیر درب انجام نشود، نوع رویه برای این نوع دربها شبیه دربهای تک لنگه می باشد با این تفاوت که به دلیل قرینه بودن این نوع دربها در عرض های کمتر از ۱۸۰ سعی می شود که لنگه درب بازشو کمی بزرگتر از لنگه درب ثابت باشد.درب ضد سرقت دو لنگه اگر نمای درب برجسته باشد پشت درب از نمای CNC ساده و در پشت لنگه ثابت نیز از قفلهای خاص در بالای درب برای مقاومت بهتر لنگه ثابت استفاده می شود که ایستایی این نوع دربها را افزایش پیدا کند. در کنار این موارد بارگیری درب ضد سرقت دو لنگه لابی در کارخانه و انبار کارخانه و حرکت درب در طول خط تولید سخت تر از دربهای معمولی می باشد.
استفاده از لولاهای ترکیه ای باید بیشتر از حد معمول دربهای تک لنگه انجام شود و به طور کلی میتوان گفت احتمال افتادگی درب در طی زمان و خارج شدن از رگلاژ بیشتر از دربهای معمولی است. البته نوع روکش این نوع دربها نیز شبیه سایر دربهای دولنگه می باشد ولی بهتر از روکش چوبی با رنگ پلی استر استفاده تا با هر گونه زخم و خش بر روی روکش چوب بتوان با استفاده از بتونه و هم رنگ روکش چوب را اصلاح کرد و رنگ دوباره به روکش چوب داد.دارای ابعاد متفاوتی است معمولاٌ روال بر این است که عرض کمتر از ۱۴۵ سانتی متر به عنوان درب لابی یک و نیم شناخته شود. بازشو اصلی درب لابی یک و نیم لنگه می تواند ۹۵ و ۳۵ سانتی متر برای لت کوچک در نظر گرفته شود ولی با توجه به نوع ساختمان ها معمولاٌ عرضهای متفاوتی برای درب لابی چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. درب لابی چوبی با عرض های بزرگ می تواند محدود به ابعاد مشخص باشد ولی ساختمان سازان با توجه به شرایطی که دارند دربهای خودشان را با ابعاد سفارشی، سفارش می دهند. درب لابی ورودی ساختمان با عرض های پشت تا پشت چهارچوب ۱۹۵ سانتی متر برای دربهای تک لنگه با کتیبه های کناری، درب با عرض ۲۵۰ سانتی متر برای دربهای دو لنگه با دو کتیبه های کناری ابعاد استاندارد می باشد. ارتفاع طول نیز برای درب لابی چوبی وجود دارد و ارتفاع زیر ساب فریم تا کف فینیشینگ نباید بیشتر از ۲۱۵ سانتی متر باشد.
درب لابی چوبی به دو نوع ساخته می شود و بعضی از ساختمان سازان تمایل دارند که درب لابی چوبی با یک درب اصلی با بازشو ۹۵ تا ۱۰۰ سانتی متر و در کنار درب از استراکچرهای ترکیبی شیشه و شبکه فلزی آلومینیوم استفاده کنند که معمولاٌ این نوع دربها با کتیبه های کناری جذابیت بیشتری برای مشتری و ساختمان سازان دارد. برخی دیگر تمایل دارند که درب لابی چوبی دو لنگه استفاده کنند و هیچگونه کتیبه و شیشه خور در کنار دربها وجود نداشته باشد.