قیمت درب ضد سرقت ایرانی

قیمت درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی کیمیا درب  دارای کیفیت خوبی است که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد. این نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود.
اگر بخواهیم درباره کیفیت درب ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف درهای تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترک حرف اول را در بازار می زنند و درب ضد سرقت چینی هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.
متخصصان ایرانی معمولاً مواد لازم برای ساخت درب ضد سرقت را به دلیل هزینه زیاد دستگاه های لازم برای تولید این محصولات از کشور ترکیه وارد می کنند، البته بعضی مهندسان از محصولات داخلی نیز برای ساخت درب ضد سرقت استفاده می کنند.
پس از گذر چند سال از شیوه تولید مونتاژی درب ضد سرقت در ایران با افزایش بنیه مالی و فنی صنعتگران ایرانی در حال حاضر چندین تولید کننده بزرگ در زمینه تولید درب های ضد سرقت سری اکونومی و لوکس در ایران مشغول به فعالیت هستند که تقریباً غیر از مواد اولیه که اغلب وارداتی هستند سایر پروسه تولید را در کارخانه های خود به سرانجام می رسانند، اما متاسفانه با توجه به اینکه هیچ واحد نظارتی بر کیفیت تولیدات درب ضد سرقت در ایران نظارت ندارد همان سرنوشتی که گریبان درب ضد سرقت چینی و مشابه ایرانی آن را گرفت به سراغ درب ضد سرقت ایرانی (طرح ترک) نیز آمده است و از طرفی با رشد قارچ، گونه تولید کننده های بزرگ و کوچک درب ضد سرقت مواجه هستیم.
از طرف دیگر کاهش شدید تقاضا، کاهش نقدینگی تولیدکننده های مسکن و تقاضای آنها برای درب ضد سرقت ارزان را اضافه کنیم راحت ترین راه همان پایین آوردن کیفیت برای پایین آوردن قیمت پیش رو خواهد بود که متأسفانه به دلیل عدم نظارت کیفی راهی است که عده زیادی سودجو آن را انتخاب خواهند نمود و در این میانه با توجه به تشابهات ظاهری بسیار زیاد این درب ها انتخاب یک درب ضد سرقت با کیفیت برای مصرف کننده نهایی بسیار دشوار شده است تا جایی که بعضی اوقات دربی را به چند برابر قیمت واقعی آن به فروش می رسانند.
تاجران ایرانی به واسطه همسایگی مقبولیت کالای ترک به سمت واردات درب ضد سرقت از ترکیه نمودند در ابتدا انواع درب های ضد سرقت ترکیه در سری های اکونومی، لوکس و مولتی لوکس وارد بازار ایران شد اما به مرور زمان تولیدکننده های ایرانی  اقدام به تولید درب ضد سرقت در ایران نمودند به صورتی که چهارچوب و اسکلت فلزی را در ایران تولید و مونتاژ، رویه و قفل آن را از کشور ترکیه وارد می نمودند و این شیوه تولید درب ضد سرقت که در بازار به عنوان درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران مطرح شده است هنوز ادامه دارد.
انواع درب ضد سرقت ایران
۱- درب ضد سرقت چینی (اولین درب ضد سرقتی که وارد ایران شد که دارای کیفیت بسیار پایینی می باشد)
۲- درب ضد سرقت طرح چین تولید ایران (به طور محدود تولید و در سطح پایینی قرار دارد)
۳- درب ضد سرقت ترک وارداتی (عموماً در سری اکونومی، برجسته، لوکس و مولتی لوکس وارد ایران می شود)
۴- درب ضد سرقت ترک مونتاژ ایران (تنه چهارچوب و اسکلت لنگه در ایران تولید می شود و رویه و روکش و رنگ و یراق و قفل انها از ترکیه وارد می شود)
۵- درب ضد سرقت طرح ترک تولید ایران (بیشترین تولید داخلی از این دست که در رده بالایی نیز قرار دارد)
قیمت درب ضد سرقت ایرانی از نمونه ترک ارزانتر می باشد و توسط استادکاران ایرانی ایجاد و روانه بازار می شود، به همین دلیل سهم وسیعی از بازار به درب ضد سرقت ایرانی اختصاص پیدا کرده است و قیمتش نسبت به درب ضد سرقت چینی گرانتر است. معمولاً مواد سازنده درب ضد سرقت ایرانی از کشور ترکیه وارد ایران می شود. قیمت درب ضد سرقت ایرانی کیمیا درب بسته به نوع روکش و کیفیت رنگ و یراق آلات آن متفاوت می باشد.